Blogi zapowiadają wykonawców Roskilde Festival 2012

Dig og Mig
Zespół Mig og Dig wystąpi w tym roku na scenie Pavillon Junior w Roskilde. Fot. Facebook
2012-02-20 14:40
Arletta Przynoga

Scena Pavillion Junior działa na festiwalu Roskilde od 2003 roku. Występują na niej co roku młode nordyckie zespoły i wykonawcy, którzy według organizatorów Roskilde Festival są nadzieją skandynawskiej muzyki.

Żeby nie było nudno

Dziś rozpoczął się proces ogłaszania grup, które w 2012 roku spróbują porwać publiczność jednego z największych europejskich letnich festiwali muzycznych.

Twórcy Roskilde Festival cały czas wprowadzają innowacje w funkcjonowaniu imprezy. Nie ominęły one także Pavillion Junior. Najpierw Roskilde zdecydowało, że publiczność będzie miała głos w wyborze artystów na tę scenę. Do 5-ego lutego słuchacze mogli głosować na trzy wybrane młode zespoły, które chcieliby zobaczyć na żywo na Roskilde 2012.

Układanie line-up’u Pavillion Junior dobiegło końca, przyszedł czas na ogłaszanie muzyków. Tutaj również organizatorzy Roskilde Festival wprowadzili urozmaicenie. Postanowili też wesprzeć działalność muzycznych witryn i blogów.

Roskilde Festival w rękach muzycznych bloggerów

W tym roku kolejne gwiazdy Pavillion Junior Stage będą oficjalnie ogłaszane najpierw na siedmiu portalach earcandy.dk, elsesolheim.com, festivalrykten.se, musikmigblidt.dk, undertoner.dk, wondersmakejoy.dk, i wots.dk. Dopiero potem informacja pojawi się na oficjalnej stronie internetowej samego festiwalu Roskilde. My oczywiście będziemy Wam przekazywać te cenne wiadomości.

Ciekawy i nietypowy zabieg ma zachęcić publiczność festiwalu do zapoznania się z ciekawymi, (głównie) duńskimi, stronami muzycznymi. Ma też na celu skłonienie do lepszego poznania artystów, którzy pojawią się latem na scenie Pavillion Junior. Jak pomysł sprawdzi się w praktyce?

Dziś witryna earcandy.dk ogłosiła pierwszego wykonawcę. To duński duet Dig og mig, grający elektryzujący power-pop. Kolejne „odkrywanie” muzycznych kart sceny Pavillion Junior niebawem na pozostałych stronach.

Komentarze

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO