Cztery bramki Larsa Ellera

Duński hokeista Lars Eller
Lars Eller rozegrał mecz życia w NHL. Fot. Bridget Samuels

Reprezentanci Danii w hokeju na lodzie coraz lepiej radzą sobie w rozgrywkach najlepszej ligi na świecie – północnoamerykańskiej NHL. Po bardzo dobrym, chociaż zakończonym bójką, występie Jannika Hansena w barwach Vancouver Canucks, ostatniej nocy popis swoich możliwości dał Lars Eller.

Duński hokeista zdobył 4 bramki w meczu, w którym jego drużyna Montreal Canadiens na własnym lodowisku pokonała Winnipeg Jets 7:3.

Spektakularne zagrania

Pierwszy raz Eller trafił do bramki rywali w pierwszej tercji, zdobywając dla swojego zespołu prowadzenie 2:1. Kolejne 3 trafienia zaliczył w ciągu zaledwie 8 minut ostatniej tercji, strzelając na 4:2, 5:2 i 7:2.

Wszystkie bramki zdobyte przez Duńczyka były godne uwagi kibiców, ale na wyróżnienie zasługuje zwłaszcza ostatni punkt dla Montreal Canadiens, zdobyty po efektownym dryblingu.

Idol kanadyjskich kibiców

W ciągu jednego meczu Eller podwoił swój dorobek bramkowy w tym sezonie, czym wprawił w zachwyt montrealską publiczność. Po spotkaniu ponad 20 tysięcy kibiców głośno skandowało nazwisko Duńczyka.

„To niezwykłe uczucie, którego pewnie już nigdy więcej nie doświadczę, dlatego chciałem się nim cieszyć i nie miałem ochoty zjeżdżać z lodowiska. O takich chwilach marzy się od dziecka”, powiedział Lars Eller po meczu.