Dania czeka na najgorszych turystów na świecie

Jesienią kopenhaski Strøget wypełnią turyści z Wielkiej Brytanii. Fot. infodania.eu
2011-09-21 10:35
Radek Krajewicz

Jak informuje portal Skyscanner.dk, najwięcej osób rezerwujących bilety lotnicze do Danii na najbliższe miesiące, to mieszkańcy Wielkiej Brytanii. W sondażu przeprowadzonym przez ten sam portal Brytyjczycy uznani zostali za najgorszych turystów na świecie, zajmując pierwsze miejsca w takich kategoriach, jak „niechętni do nauki lokalnych języków” oraz „pijący i nieporządni”.

Niegrzeczni, ale hojni

Z kolei inny sondaż, przeprowadzony przez Skyscanner.dk wykazał, że turyści z Wielkiej Brytanii są po Amerykanach najbardziej hojnym narodem, który podróżując zostawia największe napiwki.

Ponadto Brytyjczycy uchodzą za gości, którzy chętnie dostosowują się do lokalnej kultury i chętnie próbują lokalnej kuchni. Ta informacja zapewne ucieszyła właścicieli duńskich browarów.

Podobna mentalność

Zdaniem Lindy Edstrand z portalu Skyscanner.dk, główne powody, dla których tak wielu mieszkańców Wielkiej Brytanii decyduje się na urlop w Danii, to pogoda i mentalność Duńczyków.

„Kultura brytyjska i duńska są bardzo podobne. Brytyjczycy są równie odporni na deszcz i wiatr, dlatego duńska jesień to za mało, żeby ich zniechęcić do podróży,” uważa Edstrand.

Drugie miejsce wśród narodów kupujących najwięcej biletów lotniczych do Danii na najbliższe miesiące zajmują Włosi, a trzecie – Hiszpanie. Turyści z Polski uplasowali się na szóstym miejscu, ale warto podkreślić, że większość Polaków podróżuje do Danii drogą morską i lądową.

Komentarze

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO