Duńczycy oblali test przed Euro2012

Thomas Sørensen
Thomas Sørensen nie zaliczy jubileuszowego występu w reprezentacji do udanych. Fot. Facebook
2012-03-01 12:21
Eryk Bączkowski

Porażką Danii 0:2 zakończyło się towarzyskie spotkanie z Rosją na stadionie Parken. Chociaż duńscy piłkarze przez większą część meczu dominowali na boisku, to nie potrafili znaleźć sposobu na rozpracowanie dobrze zgranych rywali. Na dodatek szczęście było po stronie gości.

Rosjanie rozpoczęli mecz od skutecznego ataku na bramkę Thomasa Sørensena. Arszawin zagrał do Szirokowa, który strzałem po ziemi z 18 metrów pokonał duńskiego bramkarza. Duńscy piłkarze odpowiedzieli kilka chwil później, jednak Nicklas Bendtner zmarnował doskonałą okazję.

Mimo optycznej przewagi Duńczyków Żyrkow i Arszawin ciągle stwarzali zagrożenie pod bramką gospodarzy. Pod koniec pierwszej połowy ten ostatni strzałem zza pola karnego w środek bramki podwyższył prowadzenie, psując tym samym jubileusz Thomasowi Sørensenowi, który rozgrywał 100. mecz w drużynie narodowej.

Na początku drugiej połowy kilka dobrych sytuacji dla Danii zmarnował Tobias Mikkelsen. Tempo meczu nieco zmalało po tym, jak obaj trenerzy przeprowadzili zmiany. Reprezentacja Rosji skoncentrowała się na utrzymaniu korzystnego wyniku i to jej się udało.

Dużo pracy przed Euro2012

Przed meczem z Rosją trener Morten Olsen zapowiadał, że cała drużyna traktuje to spotkanie jako poważny sprawdzian przed Euro2012. Duńczycy wystąpili w możliwie najsilniejszym składzie. Na boisku zabrakło tylko kontuzjowanego Daniela Aggera. W tej sytuacji można śmiało powiedzieć, że reprezentacja Danii nie zdała egzaminu.

Duńczycy mają więc ma nad czym pracować przed pierwszym meczem na Euro2012, w którym 9 czerwca w Charkowie zmierzy się z Holandią. Podbudowana zwycięstwem Rosja zagra pierwsze spotkanie 12 czerwca w Warszawie przeciwko Polsce.

Komentarze

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO