Duńczycy wybierają najlepszych sportowców roku

Reprezentacja Danii w piłce ręcznej
Duńscy szczypiorniści mają duże szanse na kolejny sukces. Fot. DHF
2012-11-12 16:50
Marek Bączkowski

Bieżący rok był bardzo udany dla duńskich sportowców. Poza zrealizowaniem medalowego planu na Igrzyska Olimpijskie reprezentanci Danii błyszczeli również na mistrzostwach świata, mistrzostwach Europy i innych międzynarodowych zawodach. Teraz przyszedł czas na uhonorowanie tych zawodników, którzy przysporzyli duńskim kibicom najwięcej radości.

Komitet organizacyjny duńskiego plebiscytu na najlepszego sportowca roku ogłosił trzy nominacje do tej prestiżowej nagrody. Zdaniem członków jury, spośród licznego grona medalistów w tym roku na wyróżnienie szczególnie zasłużyli Lasse Norman Hansen, Mads Rasmussen i Rasmus Quist oraz męska reprezentacja Danii w piłce ręcznej.

Tylko złoci medaliści

Lasse Norman Hansen dobył na olimpiadzie w Londynie złoty medal w kolarstwie torowym. Takim samym sukcesem mogą pochwalić się także wioślarze Rasmus Quist i Mads Rasmussen, którzy na Igrzyskach Olimpijskich zajęli pierwsze miejsce w konkurencji dwójek podwójnych wagi lekkiej. Z kolei szczypiorniści na początku roku wywalczyli w Serbii mistrzostwo Europy.

Organizatorami plebiscytu na duńskiego sportowca roku są Duński Związek Sportowy, Team Danmark oraz redakcja dziennika Jyllands-Posten. Zwycięzcę poznamy 5 stycznia przyszłego roku na uroczystej gali, która odbędzie się w Herning.

Komentarze

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO