Duńczycy załatwili mistrzów Anglii

Duńczycy w Ajaxie Amsterdam
Tak piłkarze Ajaxu Amsterdam cieszyli się ze zwycięstwa nad Manchesterem City. Fot. Facebook
2012-10-25 12:25
Eryk Bączkowski

Wprawdzie piłkarski mistrz Danii FC Nordsjælland specjalnie nie błyszczy w rozgrywkach Ligi Mistrzów, ale Morten Olsen nie ma powodu do narzekań na postawę reprezentantów Danii, grających w zagranicznych klubach. Największych powodów do optymizmu selekcjonerowi kadry i duńskim kibicom wczoraj dostarczyli Christian Eriksen, Lasse Schöne i Christian Poulsen, którzy w barwach Ajaxu Amsterdam przekreślili szanse bogatego Manchesteru City na triumf w Lidze Mistrzów.

W meczu rozgrywanym w Amsterdamie duńscy piłkarze stanowili główne filary środkowej formacji Ajaxu i ze swoich trudnych zadań wywiązali się bardzo dobrze. Warto podkreślić, że za przeciwników mieli takie gwiazdy światowego futbolu, jak angielski bramkarz Joe Hart, bramkostrzelni Argentyńczycy Carlos Tevez i Sergio Aguero, czy nieobliczalny Włoch Mario Balotelli.

Skuteczny Eriksen

Do najlepszych piłkarzy na boisku bez wątpienia należy zaliczyć Christiana Eriksena. Duński pomocnik nie tylko znakomicie rozgrywał piłkę, ale i sam stwarzał zagrożenie pod bramką rywali.

Skuteczna gra Eriksena miała istotny wpływ na zwycięstwo drużyny z Amsterdamu. W 57. minucie meczu celne dośrodkowanie Duńczyka z rzutu rożnego na bramkę zamienił Moisander, a 4 minuty później Eriksen sam wpisał się na listę strzelców.

Spotkanie zakończyło się zaskakującym zwycięstwem Ajaxu 3:1. Holenderski klub ma wprawdzie niewielkie szanse na przejście do kolejnej fazy Ligi Mistrzów, ale to nie Ajax jest faworytem „grupy śmierci”, w której poza Manchesterem City grają jeszcze Real Madryt i Borussia Dortmund. Jeśli Eriksenowi uda się strzelić bramki mistrzom Hiszpanii i Niemiec, to zainteresowanie wielkich klubów tym zdolnym zawodnikiem może wkrótce przełożyć się transfer.

Komentarze

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO