Duńczycy zapraszają na sportowe święto

Mistrzostwa DGi i DDS
Na mistrzostwach DGI i DDS zawsze panuje wesoła atmosfera. Fot. Facebook
2012-10-30 18:01
Marek Bączkowski

W dniach 4-7 lipca 2013 roku w Esbjerg odbędą się otwarte mistrzostwa Danii amatorów w kilkudziesięciu dyscyplinach sportowych. Organizatorzy imprezy - Duński Związek Gimnastyczny i Sportowy (DGI) i Duńskie Związki Strzeleckie (DDS) - zapraszają na nią amatorów sportu z całego świata.

Sport i zabawa

Mistrzostwa DGI i DDS to nie tylko rywalizacja sportowa, ale przede wszystkim dobra zabawa. Poza zawodami w takich dyscyplinach, jak tenis stołowy, pływanie, piłka nożna, badminton, koszykówka, strzelectwo, czy siatkówka plażowa, w Esbjerg odbędzie się szereg imprez towarzyszących, w tym gala otwarcia i zakończenia mistrzostw, dyskoteki oraz wiele spotkań tematycznych. Mogą w nich wziąć udział zarówno zawodnicy, jak i osoby towarzyszące – dzieci, rodzice, przyjaciele.

Esbjerg to malowniczo położone miasto nad Morzem Północnym, które poza bogatą infrastrukturą sportową, oferuje gościom wiele atrakcji turystycznych. Największą z nich jest Muzeum Rybołówstwa i Żeglugi Morskiej, w którym oprócz modeli statków i przyrządów nawigacyjnych oglądać można żywe zwierzęta z Morza Północnego.

Impreza z bogatą historią

W 2013 roku mistrzostwa DGI i DDS odbędą już po raz 26. Historia tej imprezy sięga jednak roku 1862, kiedy to zawody odbyły się po raz pierwszy. Wówczas wzięło w nich udział tylko 100 sportowców. W tym roku organizatorzy spodziewają się aż 25 tysięcy uczestników z całego świata, w tym również z Polski.

Chętni od odwiedzenia Esbjerg i spędzenia kilu dni na sportowych zmaganiach i dobrej zabawie już teraz mogą zgłosić swój udział w imprezie. Szczegółowe informacje dostępne są na oficjalnej stronie mistrzostw DGi i DDS.

Komentarze

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO