Duńczyk wykupuje Wielką Brytanię

Duński sklep Vero Moda
Po podboju rynku odzieżowego właściciel firmy Bestseller inwestuje w nieruchomości. Fot. Bestseller
2012-05-07 21:00
Radek Krajewicz

Duńczyk Anders Holch Povlsen jest synem założycieli firmy odzieżowej Bestseller, którą obecnie kieruje. Ponadto jest właścicielem tak wielu posiadłości ziemskich w Wielkiej Brytanii, że wzbudza wielkie zainteresowanie i jednocześnie niepokój obywateli tego kraju.

Jak donosi brytyjski portal express.co.uk, ten 39-letni biznesmen nabył ostatnio dwie nieruchomości w Sutherland za kwotę 15 milionów funtów. Tym samym łączna powierzchnia posiadanych przez niego gruntów powiększyła się do 130 tysięcy akrów, czyli 526 km2. Podobno ma też oko na kolejne 50 tysięcy akrów.

Jeśli je kupi, to pod względem powierzchni posiadanych gruntów w Wielkiej Brytanii będzie ustępował tylko księciu Buccleuch, który jest właścicielem ok. 240 tysięcy akrów. Brytyjski następca tronu, książę Karol, posiada 134 tysiące akrów ziemi.

Eko-zabawki

Anders Holch Povlsen uzasadnia swoje inwestycje chęcią dokonania „ekologicznej przemiany” nabywanych terenów. Brytyjczycy zarzucają mu jednak, że traktuje jedne z najpiękniejszych posiadłości w Szkocji jako swoje zabawki.

Widocznie Duńczyka stać na tak kosztowne zabawki. Rodzice Povlsena założyli firmę Bestseller w 1975 roku. Obecnie firma zatrudnia 12.500 pracowników, z czego 3.200 w Danii. Do koncernu należą tak znane i popularne marki odzieżowe, jak Vero Moda, Only, Vila i Jack&Jones. Ich sieć sprzedaży składa się z 2.800 sklepów w 46 krajach.

Komentarze

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO