Dunka najpiękniejszą studentką świata

Mia Hasanagic
Mia Hasanagic z Danii została Miss World University 2012. Fot. MWU

Uniwersytet w Aarhus jest jedną z najładniejszych i najlepszych uczelni wyższych na świecie. Od kilku dni może także szczycić się faktem, że to właśnie na tym uniwersytecie kształci się najpiękniejsza studentka świata.

Mia Hasanagic wygrała konkurs World Miss University, który w tym roku przeprowadzony został w Korei Południowej. 20-letnia Dunka bośniackiego pochodzenia pokonała najbardziej urodziwe studentki z 44 innych krajów, a wśród nich Katarzynę Grynfelder z polskiego Przecławia.

- Wejść na scenę przy tak licznej publiczności i tylu dziennikarzach jako zwyciężczyni konkursu Miss World University 2012 było przeżyciem trudnym do opisania słowami – napisała po konkursie szczęśliwa Mia Hasanagic na swoim profilu na Facebooku.

Z wojny na tron

Mia urodziła się w Bośni i Hercegowinie, ale wkrótce po ukończeniu 1 roku życia wraz z rodzicami opuściła ogarniętą wojną ojczyznę i zamieszkała w Danii. Teraz studiuje na kierunku Global Management and Manufacturing w oddziale Uniwersytetu Aarhus w Herning.

Jej mottem życiowym jest ciągłe czerpanie inspiracji z kontaktów z innymi ludźmi. Może wkrótce zainspiruje ją jakiś przystojny student z Polski?

Komentarze

#1 Kosy Ostrzeszów

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO