Duńscy szczypiorniści mistrzami Europy

Mikkel Hansen
Mikkel Hansen był najskuteczniejszym zawodnikiem finałowego meczu. Fot. DHF

Wielkim sukcesem zakończył się udział reprezentacji Danii w rozgrywanych w Serbii mistrzostwach świata w piłce ręcznej. Po problemach w pierwszej fazie turnieju, w tym porażce z Polakami, ostatecznie Duńczycy wywalczyli złoty medal, w finale pokonując gospodarzy turnieju 21:19.

Od początku meczu inicjatywę posiadali wicemistrzowie świata, którzy ani razu nie dali Serbii objąć prowadzenia. Grę ofensywną piłkarzy Ulrika Wilbeka skutecznie prowadził Mikkel Hansen. Bardzo dobrze spisywał się też duński bramkarz. Do przerwy Dania prowadziła nieznacznie 9:7.

W drugiej połowie utrzymała się dobra passa Duńczyków. Na parkiecie nadal brylował Hansen, który z 9 bramkami został najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania.

Wdzięczni Duńczycy

"Duński dynamit" zdobył mistrzostwo Europy, wygrywając 21:19 i za 2 lata będzie bronić tytułu na własnych parkietach, bowiem Euro 2014 odbędzie się w Danii.

Pokonując Serbię w finałowym meczu duńscy szczypiorniści odwdzięczyli się Polakom za zwycięstwo nad Niemcami, które umożliwiło duńskiej drużynie awans do pierwszej czwórki turnieju. Dzięki porażce Serbii reprezentacja Polski zachowała szansę na udział w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Musi tylko pokonać świeżo upieczonych wicemistrzów Europy w turnieju kwalifikacyjnym w Hiszpanii.