Duński miliarder chce płacić odbiorcom reklam

Właściciel firmy Jysk Lars Larsen
Lars Larsen stawia na innowację w branży reklamowej. Fot. Jysk
2012-04-20 13:51
Radek Krajewicz

Założyciel i właściciel sieci sklepów Jysk Lars Larsen poinformował w wywiadzie dla dziennika Børsen, że zainwestował część swojego pokaźnego majątku w firmę Eovendo, która pracuje nad rozwiązaniem umożliwiającym finansowe wynagradzanie odbiorców reklam internetowych. Larsen jest przekonany, że produkt oferowany przez Eovendo to przyszłość branży reklamowej.

- Zainwestowałem w Eovendo, bo uważam, że w przyszłości rynek reklam będzie rozwijać się w kierunku większego zaangażowania klientów w marketing. Wraz z platformą Eovendo tradycyjne reklamy dostaną nowe życie. Bezpośredni kontakt reklamodawcy z odbiorcą reklamy to bardzo ciekawe rozwiązanie i dobry pomysł – wyjaśnił Lars Larsen.

Mocny skład

Firma Eovendo oficjalnie rozpocznie działalność po koniec maja. Jej założycielami jest dwóch Duńczyków - Nicolas Ibenforth, przyszły dyrektor firmy i Martin Østergaard.

Oprócz nich nad projektem pracować będzie kilka osób z bogatym doświadczeniem. W zespole jest m.in. Svenn Dam, który wcześniej kierował wydawaniem dziennika metroXpress i innych gazet. Doradcą Eovendo jest Jens Storm Lernø – były dyrektor duńskiego oddziału Microsoft.

Szlachetne cele

Twórcom nowej firmy nie chodzi jednak wyłącznie o wysokie zyski. Koncepcja Eovendo zakłada, że pierwsze 25 koron, które odbiorcy reklam zarobią za ich oglądanie, będą musieli przeznaczyć na wsparcie wybranej przez siebie organizacji charytatywnej.

Komentarze

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO