Duński milioner radzi jak zarabiać

Aplikacja Deep Green
Aplikacja Deep Green okazała się biznesowym strzałem w dziesiątkę.
2011-11-14 17:28
Radek Krajewicz

Jak zarabiać miliony, nie ruszając się z łóżka? Jedni handlują akcjami, inni uprawiają najstarszy zawód świata. Duński przedsiębiorca Joachim Bondo wybrał jeszcze inną drogę do zasobnego konta i wygodnego życia. Drogę, którą wskazał mu genialny twórca iPhone’a Steve Jobs.

Podczas wizyty w Stanach Zjednoczonych 4 lata temu Bondo miał okazję uczestniczyć w prezentacji iPhone’a, prowadzonej przez legendarnego już założyciela firmy Apple. Po spotkaniu ze Steve’m Jobs’em przedsiębiorczy Duńczyk nie miał wątpliwości, jak chce zarabiać pieniądze.

„Kiedyś zajmowałem się pozyskiwaniem środków na wspieranie młodych przedsiębiorców. Pojechałem na konferencję do San Francisco. Steve Jobs stanął na scenie i po raz pierwszy zaprezentował iPhone’a. Wtedy pomyślałem, że chcę robić aplikacje do tych urządzeń”, wspomina Joachim Bondo w wywiadzie dla JPtv.

Dochodowe szachy

W 2008 roku duński przedsiębiorca stworzył Deep Green – aplikację na smartphona, umożliwiającą użytkownikowi grę w szachy. Trzy lata od premiery, aplikacja ta nadal przynosi dochody. Kupiło ją już 30 tysięcy osób.

„Gra nadal cieszy się dużą popularnością. A wszystko dlatego, że przeznaczyłem dużo czasu i nie żałowałem środków na projekt graficzny. Wydałem 140 tysięcy koron na grafikę, ale to sprawiło, że od razu przyciągnęła uwagę wielu klientów i w ciągu 14 dni zarobiłem zainwestowane środki. To było przeszło 3 lata temu, kiedy iPhone nie był jeszcze tak popularny jak dziś. Od tego czasu Deep Green nadal dobrze się sprzedaje i co miesiąc na moje konto wpływa ładna sumka”, z zadowoleniem podkreśla Bondo.

Praca w sypialni

„Fascynujące w tworzeniu aplikacji na iPhone’a jest to, że mogę leżeć w swojej sypialni i wymyślać nowe rzeczy. Potem tylko wysyłam je do Apple, a oni wrzucają je do swojego sklepu internetowego, w którym 250 milionów klientów może je kupić jednym kliknięciem”, wyjaśnia duński programista.

Obecnie na rynku dostępnych jest ponad pół miliona aplikacji na iPhone’a. Konkurencja jest duża. Dlatego Joachim Bondo radzi młodym programistom, aby skorzystali z kursów tworzenia aplikacji, organizowanych przez firmę Apple na całym świecie. W ten sposób zaoszczędzą wiele czasu na dochodzenie do tego, jak stworzyć udaną aplikację, która zainteresuje tysiące klientów i przyniesie milionowe dochody.

Komentarze

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO