Duński Volbeat rozgrzewa fanów Metalliki

Duńska grupa Volbeat
Duńska grupa Volbeat podbija amerykański rynek muzyczny. Fot. Gameshian
2012-05-24 17:21
Marek Bączkowski

Duńska formacja rockowa Volbeat dwa dni z rzędu będzie rozgrzewać miłośników ostrych brzmień przed koncertami kultowej grupy Metallica. Lars Ulrich i jego koledzy z zespołu organizują w czerwcu w amerykańskim Atlantic City rockowy festiwal pod nazwą Orion Music and More, którego główną gwiazdą będzie właśnie Metallica.

- Nasi przyjaciele z zespołu Metallica zaprosili nas do swojego line-up. Jesteśmy im bardzo wdzięczni za to, że będziemy mogli występować na festiwalu razem z tyloma fajnymi grupami – napisał wokalista Volbeat Michael Poulsen w oświadczeniu prasowym.

Rockmani z Kopenhagi dotychczas dwukrotnie grali jako suport przed koncertami Metalliki w 2009 i 2010 roku. W czerwcu wystąpią w towarzystwie takich zespołów, jak Arctic Monkeys, Avenged Sevenfold, czy Sepultura.

Trasa koncertowa

Po festiwalu Orion Music and More grupa Volbeat uda się we własną trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych, w trakcie której będzie główną atrakcją większości koncertów.

Niedawno duńska formacja przekroczyła magiczną granicę 100 tysięcy sprzedanych albumów, a jej najnowszy singiel „Still Counting” znalazł się w pierwszej 10 amerykańskiej listy Active Rock Chart.

Komentarze

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO