Duńskie browary nie nadążają z produkcją

Tuborg Julebryg
Poziom sprzedaży piwa świątecznego zaskoczył nawet duńskie browary. Fot. Carlsberg

Z roku na rok Duńczycy piją więcej świątecznego piwa. W tym sezonie browary Carlsberg i Royal Unibrew ledwo nadążają z produkcją tego tradycyjnego trunku.

- Przed świętami zwiększyliśmy liczbę pracowników, żeby nadążyć z dostawami. Mamy nadzieję, że nam się uda – twierdzi dyrektor sprzedaży Carlsberga Per Wilhelmsen w wywiadzie dla portalu epn.dk.

Carlsberg w tym roku sprzedał aż o 12% więcej piwa Tuborg Julebryg niż rok wcześniej, a sprzedaż innych piw świątecznych z tego browaru wzrosła o 7%. Royal Unibrew nie podaje wprawdzie żadnych liczb, ale również informuje o „rozsądnym” wzroście sprzedaży swoich produktów bożonarodzeniowych.

Atrakcyjne oferty

Wysoki popyt na piwa świąteczne potwierdza Kenn Thomsen z sieci supermarketów Coop, która w tym sezonie łącznie sprzedała ich o 22% więcej, niż w zeszłym roku. Pojedyncze gatunki piwa cieszą się jeszcze wyższym wzrostem zainteresowania konsumentów w Danii.

- Na zwykłe piwa świąteczne, jak Tuborg Julebryg, Royal Xmas, czy Harboes Julebryg przygotowaliśmy atrakcyjne oferty cenowe, które przyczyniły się do znacznego zwiększenia obrotów. W tej kategorii odnotowaliśmy wzrost sprzedaży o 35% w porównaniu z ubiegłym rokiem – informuje Kenn Thomsen na łamach epn.dk.

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO