Duńskie piwo świąteczne już w sprzedaży

Duńskie piwo Tuborg Julebryg
Piwo Tuborg Julebryg to symbol przedświątecznego szaleństwa w Danii. Fot. Carlsberg
2012-11-03 14:24
Anna Subel

Duńczycy oficjalnie rozpoczęli przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. 2 listopada 3 godziny przed północną w całej Danii zainaugurowano sprzedaż tegorocznej edycji świątecznego piwa Tuborg Julebryg. To tradycyjny początek przedświątecznego szaleństwa w tym kraju.

Jak co roku, również tym razem nie obyło się bez licznych przypadków zakłócenia porządku publicznego. Tylko na Fionii stróże prawa zakuli w kajdanki 20 awanturników, a 17 osób zostało przyłapanych na prowadzeniu samochodu pod wpływem alkoholu.

- Jak każdego roku odczuliśmy rozpoczęcie sprzedaży piwa świątecznego. Było sporo awantur. W zwykły piątek nawet nie zbliżamy się do tak wysokiej liczby interwencji – poinformował Jesper Pedersen z fiońskiej policji na antenie telewizji DR.

Ogólnokrajowa impreza

Mimo prawdziwie jesiennej pogody, ostatnia noc była gorąca także w pozostałych regionach Danii.

- Było niezwykle dużo przypadków przemocy, zakłócania porządku i awantur domowych. Mieliśmy nadzieję, że ulewa ostudzi zapał imprezowiczów do bójek, ale niestety było gorąco jak zwykle – relacjonował Michael Skaarup z policji Południowej Jutlandii.

Tradycja ponad wszystko

Ciemny pilsner marki Tuborg od ponad 20 lat symbolizuje w Danii rozpoczęcie okresu przedświątecznego. Julebryg jest jedynym piwem w Danii i jednym z niewielu na świecie, które ma swoją własną tradycję – „Dzień J”.

W tym wyjątkowym dniu ulice duńskich miast wypełnia przedświąteczna atmosfera. Duńczycy rozpoczynają wieczór na degustacji piwa w pubach, a wielu z nich, również zgodnie z tradycją, kończy go na posterunkach policji.

Komentarze

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO