Gwiazda duńskiego futbolu sprzedana „za grosze”

Michael Krohn-Dehli
Michael Krohn-Dehli doczekał się transferu do zagranicznego klubu. Fot. infodania.eu
2012-08-22 18:36
Eryk Bączkowski

Michael Krohn-Dehli niebawem przeniesie się do Hiszpanii. Telewizja DR donosi, że władze Brøndby IF zgodziły się na transfer piłkarza do beniaminka Primera Division Celty Vigo. Duńscy kibice są jednak zszokowani niską kwotą, za jaką kopenhaski klub pozbywa się jednego z najlepszych zawodników Superligi i reprezentacji Danii.

Wyczekiwany transfer

O prawdopodobnym przejściu Michaela Krohn-Dehli do zagranicznego klubu media donosiły już od kilku miesięcy. Piłkarz, który wcześniej występował m.in. w Ajaxie Amsterdam, nie ukrywał, że wolałby grać w mocniejszej lidze. Teraz także dyrektor sportowy Brøndby IF Ole Bjur przyznaje, że transfer zawodnika jest najlepszym rozwiązaniem dla niego samego, jak i dla klubu.

- Michael Krohn-Dehli od jakiegoś czasu deklarował chęć wyjazdu za granicę. Byliśmy gotowi spełnić jego życzenie, pod warunkiem otrzymania konkretnej oferty z odpowiedniego klubu. Zgłosiła się Celta Vigo. Jestem przekonany, że ten transfer jest dobrym rozwiązaniem dla wszystkich zainteresowanych stron – oświadczył Ole Bjur na stronie internetowej klubu.

Oburzeni kibice

Według dziennika Ekstra Bladet, kwota transferu Michaela Krohn-Dehli do Celty Vigo opiewa na milion euro. Zdaniem kibiców Brøndby IF, jest to skandalicznie niska cena za tak wartościowego piłkarza.

- 1 milion za Michaela Krohn-Dehli? To super tanio! W dodatku połowę z tego dostanie Ajax Amsterdam. Gratulacje dla Brøndby! – czytamy w jednym z łagodniejszych komentarzy internetowych.

Duńscy eksperci od futbolu są zgodni, że za takie pieniądze klubowi z Kopenhagi trudno będzie zastąpić tak doświadczonego zawodnika, jak Michael Krohn-Dehli. Z transferu zadowolony jest natomiast trener reprezentacji Danii Morten Olsen, który liczy na to, że w jednej z najlepszych lig świata piłkarz jeszcze bardziej rozwinie swoje umiejętności.

Komentarze

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO