Informacje o Danii na smartfonie

iPhone
Teraz informacje o Danii są w zasięgu ręki. Fot. Linux insidev2
2012-07-19 13:19
Radek Krajewicz

"Denmark – Stay Tuned" to nowy skrót do wiadomości o Danii. Dania – jako pierwszy kraj na świecie – opracowała aplikację na smartfony, która ma służyć brandingowi kraju. Aplikacja skierowana jest do obcokrajowców.

Bezpłatna aplikacja pozwala na pobieranie zdjęć i wideoklipów oraz gotowych do wykorzystania tekstów o Danii. Omawiane tematy to m. in. zielony wzrost, nowa kuchnia nordycka, duńska prezydencja w UE, klasyczny i współczesny design duński, światowej klasy architektura, nowatorskie spojrzenie Duńczyków na świat oraz Duńczycy – najszczęśliwsza nacja na świecie.

Humor i przywary Duńczyków

Dzięki aplikacji można poznać specyfikę duńskiego humoru i przywary Duńczyków. "Denmark – Stay Tuned" zawiera ponadto bazę kontaktów do różnych instytucji w Danii.

- Z dumą prezentuję pierwszą na świecie aplikację na smartfony promującą państwo skierowaną w szczególności do międzynarodowych mediów. Aplikacja prezentuje to, co w Danii najlepsze, w tym słynną, nową kuchnię nordycką, Duńczyków jako najszczęśliwszy naród na świecie oraz wiodący na świecie sektor czystych technologii - informuje Duńska Minister ds. Handlu i Inwestycji Pia Olsen Dyhr.

Aplikacja jest przeznaczona na iPhony. W ciągu kilku tygodni powstanie wersja na system operacyjny Android. Aplikację można pobrać z AppStore.

Komentarze

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO