Jeanette Ottesen czy Caroline Wozniacki

Duńska pływaczka Jeanette Ottesen
W tym roku Jeanette Ottesen zdobyła aż 7 medali. Fot. Facebook

Jeanette Ottesen twierdzi, że jej wyniki sportowe z 2011 roku znacznie przewyższają osiągnięcia Caroline Wozniacki. Duńska pływaczka uważa, że zwłaszcza złoty medal mistrzostw świata stylem wolnym na dystansie 100 metrów, który zdobyła w Szanghaju, jest ważniejszy od pierwszego miejsca jej rodaczki w rankingu najlepszych tenisistek świata.

„Uważam, że w tym roku dokonałam więcej, niż Caroline. Ona zajmuje pierwsze miejsce w rankingu WTA, bo zagrała w wielu turniejach, ale w ciągu całego roku nie wygrała żadnego z wielkich turniejów”, twierdzi Jeanette Ottesen w wywiadzie dla dziennika Ekstrabladet.

Bez wielkiego szlema

Mistrzyni świata w pływaniu nie przekonuje nawet 6 tegorocznych zwycięstw tenisistki polskiego pochodzenia w turniejach WTA.

„Nie wygrała żadnego turnieju wielkoszlemowego, ani nawet nie doszła do finału w żadnym z nich”, podkreśla Ottesen, która najwyraźniej jest bardzo zazdrosna o popularność Caroline Wozniacki w Danii i za granicą.

7 medali

23-letnia Jeanette Ottesen z pewnością cieszyłaby się równie wielką sławą, gdyby uprawiała bardziej widowiskową dyscyplinę sportu, niż pływanie. Jej tegoroczne osiągnięcia są bowiem naprawdę imponujące.

Poza złotem na królewskim dystansie 100 metrów stylem dowolnym, duńska pływaczka wywalczyła aż 6 z 14 medali, jakie reprezentacja Danii zdobyła na rozgrywanych w Szczecinie mistrzostwach Europy na krótkim basenie.

Jeanette Ottesen jest też wielką nadzieją duńskich kibiców na sukces podczas przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Londynie.