Kolejny duński film animowany odnosi sukces

Duński film Ronal Barbarzyńca
Ronal Barbarzyńca ma zadatki na kinowy hit. Fot. Einstein Film
2011-09-03 11:13
Radek Krajewicz

„Ronal Barbarzyńca” to tytuł nowego filmu animowanego w technologii 3D, wyprodukowanego przez duńską wytwórnię Einstein Film. Kinowa premiera tej komedii o barbarzyńcach zaplanowana jest na 29 września, ale film już cieszy się dużym zainteresowaniem poza granicami Danii.

Prawa do dystrybucji „Ronala Barbarzyńcy” zakupiło już 25 krajów w Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie.

Ronal lepszy od Conana

Duńska animacja może okazać się większym hitem niż nowa wersja Conana barbarzyńcy. Duńczycy z właściwym sobie poczuciem humoru sparodiowali straszliwych barbarzyńców i istnieje duża szansa, że trafili w gusta miłośników animowanych komedii na całym świecie.

„Ronala Barbarzyńcę” wyreżyserowali Kresten Vestbjerg Andersen i Thorbjorn Christoffersen, twórcy zabawnego filmu „Terkel w opałach”. Głos w nowej produkcji podkłada m.in. hollywoodzka gwiazda rodem z Danii Brigitte Nielsen.

Od zera do bohatera

Film opowiada historię młodego barbarzyńcy Ronala, któremu brakuje poczucia własnej wartości. Chłopak jest całkowitym przeciwieństwem umięśnionych wojowników z jego wioski. Ale kiedy pewnego dnia wioskę najeżdża zły Lord Volcazar i porywa wszystkich żyjących barbarzyńców, z wyjątkiem Ronala, przetrwanie plemienia spada na jego wątłe barki. Ronal udaje się w niebezpieczną podróż, aby ratować zniewolony klan. Po drodze przyłączają się do niego bard Alibert, piękna Zandra i elf Elric…

Z niecierpliwością czekamy na premierę „Ronala Barbarzyńcy” w polskich kinach.

Komentarze

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO