Kto upoluje najwięcej Wilków Stepowych

Malk de Koijn
Grupa Malk de Koijn namieszała na duńskiej scenie muzycznej. Fot. Facebook
2011-12-21 16:24
Marek Bączkowski

Kiedy w lutym Związek Duńskich Krytyków Muzycznych wręczy swoje coroczne nagrody Steppeulv, aż osiem z nich może trafić w ręce raperów z Malk de Koijn. Aż tyle nominacji otrzymała bowiem ta hip-hopowa formacja, bijąc na głowę całą resztę duńskiej sceny muzycznej.

Chłopaki z Malk de Koijn są zdecydowanym faworytem duńskich krytyków muzycznych do miana najlepszej grupy mijającego roku. O połowę mniej nominacji zdobyły punkowa kapela Iceage, solowy projekt Hymns From Nineveh i zespół When Saints Go Machine.

Udany album

W 2011 roku grupa Malk de Koijn wydała album pt. „Toback To The Fromtime”, promowany singlem „Klap din Hoddok (mand bider hund)”. Płyta została bardzo dobrze przyjęta zarówno przez duńskich miłośników hip-hopu, jak i przez krytyków, którzy nominowali ją do nagrody w kategorii Najlepszy Album Roku.

Ponadto Track72 i jego koledzy z zespołu mają szanse na nagrody m.in. w kategoriach Najlepszy Zespół Roku, Najlepszy Koncert Roku i Najlepszy Autor Tekstów Roku.

Bezkonkurencyjni

Z oczywistych względów Malk de Koijn nie otrzymali tylko nominacji w kategoriach Odkrycie Roku i Najlepszy Muzyk Roku.

O miano Odkrycia Roku walczą Ulige Numre, Hymns From Nineveh, Cheff Records og Iceage i Emma Acs. Z kolei Najlepszym Muzykiem Roku w Danii może zostać Bo Rande z zespołu The William Blakes, Nicolai Munch-Hansen, Anders Lauge Meldgaard z grupy Frisk Frugt, Agnes Obel lub Simona Abdallah.

W kategorii Najlepszy Koncert Roku, oprócz Malk de Koijn, do nagrody pretendują też Loveshop, Hymns From Nineveh, Per Vers i Frisk Frugt.

Komentarze

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO