Kulinarny Oscar dla mistrza czekolady z Danii

Czekolada Bojesen
Rasmus Bo Bojesen wie jak zrobić dobrą czekoladę. For. bojesen.dk
2012-03-18 14:56
Anna Subel

Laureatem tegorocznej nagrody The Gourmand World Cookbook Award został Rasmus Bo Bojesen. W opinii jury przyznającego to prestiżowe wyróżnienie, książka Duńczyka pt. „Sans for chokolade”, to najlepsza publikacja z przepisami na ciasta, napoje, desery i lody z czekolady.

- To ogromne przeżycie. Moja praca została doceniona przez największych ekspertów w tej dziedzinie – powiedział szczęśliwy i dumny cukiernik z Kopenhagi w wywiadzie dla lokalavisen.dk.

Oscarowa atmosfera

Najważniejsza w świecie nagroda dla autorów książek kulinarnych przyznawana jest w Paryżu z pompą przypominającą wręczanie filmowych Oscarów. Na tegorocznej gali w teatrze Folies Bergère, w którym niegdyś występowały takie sławy, jak Édith Piaf i Josephine Baker, uczestniczyło 1200 osób.

O prestiżowe wyróżnienie ubiegali się autorzy podręczników kulinarnych i przewodników winiarskich z całego świata.

Życiowa pasja

Rasmus Bo Bojesen rozpoczął swoją przygodę z czekoladą w 1974 roku. Jak sam twierdzi, wówczas był niepokornym uczniem. Zadawał wiele trudnych pytań o tajniki przyrządzania czekoladowych pyszności, które często denerwowały jego mistrzów.

Dzisiaj doświadczony cukiernik jest nie tylko autorem bestsellerowej książki, ale również właścicielem firmy Bojesen Chokolade, restauracji Bojesen w Operze Kopenhaskiej oraz centrum konferencyjnego Bojesen w Axelborg. Tam też można skosztować jego wyśmienitych wyrobów.

Komentarze

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO