Kultowe trunki z Danii w norweskich rękach

Gammel Dansk
Czy Gammel Dansk zdobędzie uznanie zagranicznych koneserów?
2012-07-14 11:51
Radek Krajewicz

Sznaps Rød Aalborg i ziołowa nalewka Gammel Dansk to jedne z ulubionych trunków mieszkańców Danii. Chociaż tradycyjnie są to produkty duńskie, to już od kilkunastu lat produkowane i sprzedawane są przez firmy zagraniczne.

12 lat temu Duńskie Destylarnie (De Danske Spritfabrikker) zostały sprzedane szwedzkiemu skarbowi państwa. Następnie od Szwedów kupiła je francuska firma Pernod Ricard. Teraz właścicielem kultowych marek został norweski koncern Arcus-Gruppen.

Globalna ekspansja

Arcus znany jest m.in. z produkcji wódki Linie Aquavit. Dołączenie do oferty firmy marek Rød Aalborg i Gammel Dansk ma umocnić jej pozycję producenta i dystrybutora najlepszych, skandynawskich trunków na rynkach całego świata.

- Widzimy duży potencjał we wprowadzeniu kultowej marki Gammel Dansk na rynek globalny. Dzięki naszej międzynarodowej sieci dystrybucji sprawimy, że marki Aalborg i Gammel Dansk staną się bardziej atrakcyjne poza Danią – stwierdził dyrektor Arcus-Gruppen Otto Drakenberg w wywiadzie dla agencji Ritzau.

Wielomilionowy handel

Norweski koncern za obydwie marki i zakład produkcyjny w Aalborg zapłacił 771 milionów koron. Transakcja musi jeszcze zostać zatwierdzona przez Urząd ds. Konkurencji.

Arcus od wielu lat aktywnie działa w całej Skandynawii, zatrudnia 470 pracowników, a obroty firmy wynoszą ok. 2 miliardów koron.

Komentarze

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO