Milionowe zyski Roskilde Festival

Roskilde Festival
W 2011 roku sprzedano ponad 70 tys. biletów na Roskilde Festival. Fot. Ivan Boll
2012-03-28 11:08
Radek Krajewicz

Ubiegłoroczna edycja Roskilde Festival okazała się bardzo udana, nie tylko od strony artystycznej. Organizatorzy tej największej imprezy muzycznej w Skandynawii poinformowali, że zeszłoroczne koncerty przyniosły imponujący zysk wysokości 19,6 mln koron, czyli ponad 10 mln złotych.

To drugi pod względem wielkości wynik finansowy festiwalu w Roskilde. Lepiej było tylko w 2009 roku, kiedy organizatorzy mogli pochwalić się zyskiem w kwocie 20,4 mln koron.

Pracowici wolontariusze

W zeszły roku sprzedano wszystkie bilety na Roskilde Festival. Poza gwiazdami, które w 2011 roku wystąpiły na słynnej Pomarańczowej Scenie, istotny wpływ na wysokość osiągniętego zysku mieli wolontariusze pracujący przy organizacji festiwalu.

- To wspaniałe, że wysiłek 30 tysięcy wolontariuszy przełożył się na tak dobry wynik finansowy. W tym roku Roskilde Festival znowu będzie mógł uczynić wiele dobrego dla innych – stwierdził prezes zarządu Roskilde Festival Steen Jørgensen w oświadczeniu prasowym.

Wszystko na cele dobroczynne

Ponieważ organizatorzy Roskilde Festival są zwolnieni z obowiązku odprowadzania podatku VAT, całość zysków z imprezy musi zostać przeznaczona na cele charytatywne jeszcze przed kolejną edycją festiwalu. Przez ponad 30 lat działalności organizatorzy Roskilde Festival przekazali ponad 175 mln koron na różnego rodzaju projekty kulturalne i akcje humanitarne.

Zanosi się na to, że również w 2012 roku Roskilde Festival osiągnie wysokie dochody. Swój udział w lipcowej imprezie potwierdziły już takie gwiazdy, jak The Cure, Bruce Springsteen, Björk czy Wiz Khalifa.

Komentarze

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO