Najlepszy zawodnik świata opuszcza Danię

Mikkel Hansen
Mikkel Hansen z zadowoleniem przyjął ofertę paryskiego klubu. Fot. Paris Handball
2012-08-21 11:57
Marek Bączkowski

Wiemy już gdzie będzie występował najlepszy szczypiornista świata w najbliższych czterech sezonach. W poniedziałek Mikkel Hansen podpisał kontrakt z francuskim klubem Paris Handball.

O pozyskanie duńskiego zawodnika, który w ostatnich latach bronił barw zlikwidowanego kilka tygodni temu AG Kopenhaga starały się najlepsze kluby piłki ręcznej w Europie, w tym FC Barcelona Handball. Jednak niebotyczne, jak na tę dyscyplinę sportu, zarobki przekonały Duńczyka do wyboru drużyny ze stolicy Francji.

Katarskie miliony

Według dziennika Ekstra Bladet, w Paryżu Mikkel Hansen będzie zarabiał milion euro rocznie. Tym samym Duńczyk podwoił swój dotychczasowy kontrakt. Francuski klub stać na wypłacanie zawodnikowi tak wysokiej gaży dzięki bogatemu inwestorowi, jakim jest Qatar Sports Investment Group.

Dzięki arabskim milionom Paris Handball w tym roku zatrudnił już francuskie gwiazdy szczypiorniaka Luca Abalo i Didiera Dinarta oraz Islandczyka Roberta Gunnarssona. Do jego futbolowego odpowiednika Paris Saint-Germain przeszli natomiast Szwed Zlatan Ibrahimovic i Brazylijczyk Thiago Silva.

Komentarze

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO