Najsłynniejszy hotel w Danii wyprzedaje meble

Hotel D'Angleterre w Kopenhadze
Hotel D'Angleterre w Kopenhadze przechodzi kolejną renowację. Fot. Casper Moller
2011-08-20 12:29
Radek Krajewicz

Teraz każdy może stać się właścicielem części jednego z najstarszych i najwytworniejszych hoteli w Skandynawii. Taka możliwość pojawia się w związku z renowacją słynnego kopenhaskiego hotelu D’Angleterre.

Kierownictwo tego zabytkowego przybytku luksusu postanowiło wystawić na sprzedaż w domu aukcyjnym Auktionshuset Hørsholm część dotychczasowego wyposażenia hotelu. Pod młotek pójdą obrazy, lustra, żyrandole i meble.

Ponad 200-letnia historia

Położony na kopenhaskim placu Kongens Nytorv hotel D’Angleterre to jeden z najstarszych hoteli luksusowych na świecie i jeden z czterech 5-gwiazdkowych hoteli w stolicy Danii. Jego historia bogata jest w dramaty, ekonomiczne wzloty i upadki oraz liczne przebudowy.

Hotel został założony w 1755 roku przez Francuza Jeana Maréchala, a dzisiejszą nazwę otrzymał 36 lat później. Podczas wielkiego pożaru w Kopenhadze w 1795 roku doszczętnie spłonął, po czym został odbudowany w miejscu, w którym stoi do dziś.

W 1915 roku hotel D’Angleterre nawiedził kolejny pożar, po którym dobudowane zostało jedno piętro. Podczas okupacji hitlerowskiej luksusowy hotel zajmowali oficjele i żołnierze niemieccy.

Sławni goście

Przez ponad 200 lat istnienia hotelu odwiedziło go wielu wpływowych polityków i znakomitych artystów, w tym Winston Churchill, Bill Clinton, Bob Dylan, José Carreras, Michael Jackson, Madonna, Ozzy Osbourne, Karen Blixen, Prince, Bruce Springsteen, Whitney Houston.

26 sierpnia wiele z przedmiotów, których słynni goście używali podczas pobytu w hotelu D’Angleterre wystawionych zostanie na sprzedaż.

Więcej informacji o aukcji na stronie auktionshuset.com.

Komentarze

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO