Oscar dla Susanne Bier za film ”In a better world”

Susanne Bier "In a better world"
Uhonorowany Złotym Globem i Oscarem film Susanne Bier "In a better world" jest jednym z największych sukcesów w historii duńskiej kinematografii.

Film „In a better World” okazał się największym sukcesem duńskiej kinematografii od ponad dwudziestu lat. W styczniu br. duński dramat został wyróżniony Złotym Globem, a wczoraj Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej przyznała Susanne Bier Oscara.

Sukces finansowy

Historię o przyjaźni, zdradzie i zemście w Danii obejrzało już prawie pół miliona osób. Film zakupiło też wielu dystrybutorów zagranicznych.

Gwiazdy skandynawskiego kina

Główną rolę w „In a better world” gra szwedzki aktor Mikael Persbrandt. Partneruje mu Dunka Trine Dyrholm, znana m.in. z „Troubled water” (tytuł oryg. „De usynlige”). Scenariusz do wyróżnionego Oscarem filnu napisał Anders Thomas Jensen – autor scenariuszy do takich hitów kinowych, jak „Jabłka Adama” (tytuł oryg. „Adams æbler”), „Bracia” (tytuł oryg. „Brødre”) czy „Tuż po weselu” (tytuł oryg. „Efter brylluppet”).

Druga nominacja

Dramat „Tuż po weselu” był pierwszym filmem Susanne Bier nominowanym do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. W 2007 roku duńska reżyserka musiała zadowolić się samą nominacją, która dała jej jednak silną motywację do dalszej pracy.

Nowy film

Teraz, po zdobyciu wymarzonej statuetki, Susanne Bier zapowiedziała, że jej następnym filmem będzie komedia „All you need is love”. Jedną z głównych ról ma w niej zagrać Pierce Brosnan.

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO