Ostatnie dni duńskiej restauracji z gwiazdką

Restauracja Nimb Louise
Niebawem uznana restauracja zmieni się w luksusowe apartamenty hotelowe. Fot. Nimb

Za kilka dni Dania straci jedną z kilkunastu restauracji mogących się pochwalić gwiazdką Michelin. Z końcem tego roku działalność zakończy Nimb Louise w kopenhaskich ogrodach Tivoli.

- To oczywiście irytujące, ale musimy być szczerzy i przyznać, że nie udało nam się zrealizować naszej koncepcji. Jednocześnie zauważyliśmy, że nasi goście w coraz większym stopniu preferują kulinarne doznania w prostszej formie. W ostatnim czasie ogrody Tivoli doświadczyły kulinarnego rozwoju, z którego jesteśmy bardzo dumni. Dzisiaj oferujemy możliwość spożycia dobrego posiłku na różnym poziomie i na każdą kieszeń. Będziemy nadal dążyć do zaspokajania kulinarnych zainteresowań naszych gości – napisał dyrektor Tivoli Lars Liebst w oświadczeniu prasowym.

Apartamenty z pięknym widokiem

Restauracja Nimb Louise została otwarta w 2008 roku. Niecałe 12 miesięcy później otrzymała prestiżową gwiazdkę Michelin. W tym roku z Nimb Louise odszedł szef kuchni Thomas Herman, który postanowił poświęcić się pisaniu książek kucharskich i pracy w telewizji. Zastąpił go Allan Poulsen.

Pomieszczenia, w których obecnie mieści się restauracja w przyszłym roku zostaną przekształcone w apartamenty hotelowe z widokiem na Tivoli.

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO