SAS zamyka połączenie z polskim miastem

Samolot SAS
W grudniu samoloty SAS przestaną odlatywać z Katowic. Fot. whichairline

Linie lotnicze SAS rezygnują z obsługi bezpośredniego połączenia na trasie Kopenhaga-Katowice. Ostatni samolot skandynawskiego przewoźnika odleci z Górnego Śląska do stolicy Danii 3 grudnia. Powodem tej decyzji jest niskie zainteresowanie ze strony pasażerów oraz brak szybkiej modyfikacji oferty SAS.

- Po kilku miesiącach operacji wiemy już z jaką ofertą powinniśmy pojawić się na rynku katowickim, nasza obecna niestety nie spełniła oczekiwań klientów. Na dzisiaj nie jesteśmy w stanie zapewnić oczekiwanego produktu w najbliższym zimowym oraz kolejnym letnim rozkładzie lotów, stąd ta decyzja – poinformowała w rozmowie z portalem Pasazer.com dyrektor generalna SAS w Polsce Wanda Brociek.

Za mało samolotów

Skandynawski przewoźnik uruchomił połączenie z Kopenhagi do Katowic w marcu br. Na tej trasie SAS operował cztery razy w tygodniu samolotem odrzutowym Bombardier CRJ w wariantach mieszczących 50 lub 88 pasażerów. Jednak chętnych do korzystania z połączenia było znacznie mniej. Na niskie zainteresowanie ofertą SAS z pewnością wpłynął fakt, że skandynawskie samoloty odlatywały z Katowic w środku dnia, czyli w niedogodnych porach, co uniemożliwiało podróżującym korzystne przesiadki.

Dyrektor Brociek zapewniła, że firma rozszerzyłaby ofertę lotów na trasie Kopenhaga-Katowice, gdyby pozwoliły jej na to możliwości sprzętowe. Niestety obecnie SAS nie dysponuje odpowiednią liczbą samolotów, które mogłyby być skierowane do obsługi tego połączenia.

Częściej z innych miast

Pocieszeniem dla osób podróżujących między Polską a Danią może być fakt, że od 29 października SAS obsługuje trasę Łódź – Kopenhaga. Ponadto skandynawskie linie uruchamiają drugie połączenie dziennie między Wrocławiem a Kopenhagą oraz trzeci rejs dziennie na trasie łączącej stolice obydwu krajów.

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO