Silnik Rolls-Royce’a z duńskich klocków

Silnik odrzutowca z klocków Lego
Ten silnik odrzutowca, to najbardziej zaawansowana budowla z klocków Lego. Fot. Rolls-Royce
2012-07-10 12:07
Radek Krajewicz

Na targach lotniczych Farnborough International Airshow od wczoraj podziwiać można najbardziej złożoną konstrukcję, jaka kiedykolwiek powstała z klocków Lego. Pod okiem inżynierów z firmy Rolls-Royce powstał tam silnik samolotu Boeing 787 Dreamliner w skali 1:2.

Nad budową repliki silnika przez 8 tygodni pracowały 4 osoby. Do ustawienia tej niecodziennej konstrukcji o wadze 307 kg, wysokości 2 m i szerokości 1,5 m wykorzystanych zostało 152.455 klocków. Całość została złożona ze 160 komponentów, dokładnie odwzorowujących oryginalny silnik odrzutowca.

Fascynująca praca

Budowla z klocków Lego jest częścią ekspozycji w Strefie Innowacji targów, której celem jest zainteresowanie młodych ludzi nauką i tworzeniem nowoczesnych technologii.

- Inżynierowie mają trudną rolę stawania naprzeciw wyzwaniom jutra, m.in. poprzez projektowanie silników, które będą efektywniej przenosić ludzi w najbardziej odległe miejsca świata. To, co robimy, jest bardzo fascynujące, dlatego mamy nadzieję, że ten sposób prezentacji naszych technologii zainspiruje młodzież do pójścia w nasze ślady – powiedział Paul Stein z firmy Rolls-Royce.

Komentarze

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO