Troll z Danii podbija świat

Duński troll Hugo
Duński troll Hugo powrócił w wielkim stylu. Krea Media
2011-12-23 16:58
Anna Subel

Po szczycie popularności, jaki przeżywał w latach 90-tych ubiegłego wieku, duński program Hugo na kilka lat zniknął z telewizyjnych ekranów. Teraz jednak sympatyczny troll powraca. I to w jakim stylu!

Po tym, jak przez 7 tygodni Hugo okupował pierwsze miejsce listy najczęściej ściąganych gier na iPhone’a i iPada w Danii, w ciągu zaledwie trzech dni wyraźnie zaznaczył swój powrót na arenę międzynarodową.

„Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni siłą przebicia tej postaci, która bije na głowę wszystkich konkurentów,” stwierdził Henrik Kølle na łamach portalu epn.dk. To właśnie jego firma Krea Medie A/S stworzyła wersję gry Hugo na popularne dzisiaj platformy.

Jak Angry Birds

„Hugo był odstawiony na półkę na dobrych kilka lat, dlatego jego popularność wśród użytkowników iPhone’a i iPada jest dużą niespodzianką. Od premiery Angry Birds 3 lata temu żadna gra nie cieszyła się w Danii takim powodzeniem,” dodaje Henrik Kølle.

W ciągu 7 tygodni obecności na duńskim rynku grę Hugo w cenie 6 koron (ok. 3,50 PLN) ściągnęło aż 170 tysięcy osób. Również w Polsce, Niemczech, Austrii, Norwegii, Turcji, Chile i Tajlandii Hugo jest obecnie najbardziej popularną grą. Każdego dnia na całym świecie ściąga ją ok. 20 tysięcy użytkowników.

Stary, dobry Hugo

Troll Hugo zadebiutował w Danii w 1989 roku jako bohater interaktywnego programu telewizyjnego dla dzieci. Od tego czasu program był emitowany w ponad 40 innych krajach świata na zasadzie licencji.

Do Polski program zawitał w 2000 roku dzięki telewizji Polsat. Po wynikach sprzedaży najnowszej wersji gry widać, że również w naszym kraju zdobył wielu sympatyków.

Komentarze

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO