Tu mieszkają najbogatsi Duńczycy

Hellerup
Na mieszkanie w takich domach stać jest tylko bogatych Duńczyków. Fot. Leif Jørgensen

Spośród wszystkich mieszkańców Danii najbardziej okazałe choinki i najwięcej prezentów w te święta będą mieli prawdopodobnie ci, którzy mieszkają w kopenhaskiej dzielnicy Hellerup. Według danych opublikowanych przez Duński Urząd Statystyczny, to właśnie ich średnie dochody netto są najwyższe w kraju i wynoszą 343.540,- koron rocznie.

W Hellerup znajdują się najdroższe nieruchomości w Danii, a wśród nich budynki należące do polskiej ambasady. Tam też najczęściej zobaczyć można luksusowe samochody, o jakich przeciętny zjadacz chleba może tylko pomarzyć.

Czołówka poza zasięgiem

Niemal na takim samym poziomie żyją mieszkańcy gmin Rudersdal i Hørsholm, którzy przeciętne zarabiają odpowiednio 320.366,- koron i 318.398,- koron netto rocznie. Trzy gminy z czołówki zostawiają całą resztę daleko w tyle.

Przeciętne zarobki netto w całej Danii wahają się między 180.000,- koron a 200.000,- koron na rok. Ale mieszkańcy niektórych części Danii dysponują znacznie niższymi kwotami. Na wyspie Lolland średni dochód netto wynosi 166.863,- koron, a na sąsiedniej wyspie Langeland tylko 164.495,- koron.

Przedsiębiorcy najbogatsi

Z zestawienia Duńskiego Urzędu Statystycznego wynika, że najwyższe dochody w tym kraju uzyskują prywatni przedsiębiorcy. Przeciętnie w ciągu roku zarabiają oni 268.500,- koron netto.

Z kolei najmniej pieniędzy, bo średnio 120.600 koron rocznie, mają do dyspozycji beneficjenci zasiłków socjalnych.

Komentarze

#1 zbiornik na ścieki

#2 monitoring internetu

#3 lakier bezbarwny spray

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO