Turyści wybierają Kopenhagę

Mała Syrenka w Kopenhadze
Mała Syrenka przyciąga do Kopenhagi coraz większą liczbę turystów. Fot. VisitDenmark
2012-08-08 13:29
Anna Subel

Coraz więcej turystów z całego świata chce zobaczyć Małą Syrenkę, Tivoli i Christianię. Od dwóch lat Kopenhaga odnotowuje wzrost liczby gości na poziomie 12%. To najwyższy wynik spośród wszystkich miast europejskich.

Dziennik Politiken informuje, że tak wysokich wskaźników wzrostu liczby turystów, jak w ostatnich latach stolica Danii nie notowała od 1985 roku, kiedy to w Danii zaczęto dokładnie analizować statystyczne dane dotyczące turystyki.

Lepsza od Paryża i Londynu

Z obliczeń organizacji European City Marketing, która zrzesza najbardziej popularne destynacje turystyczne w Europie wynika, że żadne inne miasto Starego Kontynentu nie cieszy się tak szybko rosnącą popularnością.

- To dla nas bardzo dobra wiadomość w okresie kryzysu finansowego. To naprawdę imponujące, że Kopenhaga już drugi rok z rzędu jest najszybciej rosnącą destynacją turystyczną w Europie i wyraźnie wyprzedza miasta, z którymi zwykle się porównujemy, a które również odnotowują wzrost liczby turystów – podkreśla dyrektor organizacji Wonderful Copenhagen, Lars Bernhard Jørgensen na łamach Politiken.

Komentarze

#1 tłumaczenie ze szwedzkiego na

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO