Więcej tanich lotów do Danii

Samolot Eurolot
Samoloty Eurolot od maja kursują regularnie między Gdańskiem a Aarhus. Fot. Chris

Polska spółka Eurolot, która od maja tego roku obsługuje popularne połączenie lotnicze na trasie Gdańsk-Aarhus rozważa otwarcie nowej linii łączącej Polskę z duńską Jutlandią. Jest bardzo prawdopodobne, że już w przyszłym roku do Aarhus będzie można tanio latać również z Warszawy.

- Przeanalizowaliśmy możliwości utworzenia takiego połączenia i widzimy w nim duży potencjał. Jednak na razie nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji i nie wyznaczyliśmy żadnej perspektywy czasowej – powiedział dyrektor handlowy Eurolot Mateusz Kokosiński portalowi polennu.dk.

Duże zainteresowanie

Koncepcja uruchomienia nowego połączenia lotniczego z Polską spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem ze strony jutlandzkich organizacji turystycznych i tamtejszych przedsiębiorców.

Dyrektor portu lotniczego w Aarhus Ole Paaske podkreśla, że linia Gdańsk-Aarhus cieszy się dużym zainteresowaniem po obydwu stronach Bałtyku. Jest on przekonany, że loty łączące stolicę Jutlandii ze stolicą Polski również przyniosą wymierne korzyści nie tylko operatorowi linii, ale także obydwu miastom.

Aarhus to druga pod względem wielkości aglomeracja miejska w Danii oraz największy ośrodek gospodarczy i kulturalny Jutlandii. To także najważniejszy węzeł komunikacyjny duńskiego półwyspu, na którym pracę znalazły już tysiące Polaków. W 2017 roku miasto to będzie pełniło zaszczytną funkcję Europejskiej Stolicy Kultury.

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO