Wiz Khalifa i Björk wystąpią na Roskilde Festival 2012

Wiz Khalifa
Wiz Khalifa będzie gwiazdą Roskilde Festival 2012. Fot. Facebook
2011-12-07 20:12
Marek Bączkowski

Duńska publiczność chce słuchać hip-hopu, a organizatorzy Festiwalu w Roskilde robią co mogą, aby spełnić życzenia wielbicieli tego gatunku. W przyszłym roku ściągną do Danii takie gwiazdy rapu, jak Wiz Khalifa, Royce Da 5’9”, czy Yelawolf.

To dopiero początek długiej listy artystów, których w przyszłym roku będzie można posłuchać na żywo w muzycznej stolicy Skandynawii.

Hip-hop na haju

Wiz Khalifa wdarł się na amerykańskie i europejskie listy przebojów całkiem niedawno hitem „Black and Yellow”. Kontrowersyjnymi tekstami o paleniu skrętów ten młodych reper z Pittsburgha szybko zdobył rzesze fanów na obydwu kontynentach.

„Uwielbiam objeżdżać swoim samochodem i palić jointy, a w Pittsburghu to wielka rzecz. Kiedy byłem mały patrzyłem, jak robili to starsi kolesie. To jest we mnie zaprogramowane i dlatego pojawia się w mojej muzyce. To uczucie wolności”, powiedział Wiz Khalifa w wywiadzie dla agencji Ritzau.

To chyba nie zbieg okoliczności, że właśnie ten artysta oczekiwany jest przez tysiące wielbicieli w kraju, w którym od jakiegoś czasu toczy się gorąca debata w sprawie legalizacji marihuany.

Czarna muzyka i awangardowy pop

Wiz Khalifą będzie zapewne jedną z największych, ale nie jedyna atrakcją przyszłorocznego festiwalu. W hip-hopowej reprezentacji USA na największą skandynawską imprezę muzyczną znaleźli się także Royce Da 5’9” i Yelawolf.

Stany Zjednoczone w Roskilde reprezentować będzie ponadto folkowy artysta Bon Iver, znany z takich nastrojowych utworów jak „Flume”, czy „Holocene”.

Z artystów skandynawskich swój udział w przyszłorocznej edycji festiwalu potwierdziła już islandzka królowa awangardowego popu Björk, która z pewnością zaprezentuje utwory ze swojego ostatniego albumu „Biophilia”.

Roskilde Festival 2012 zapowiada się więc niezwykle interesująco. Pamiętajcie, że oficjalnym partnerem tej imprezy w zakresie dystrybucji biletów jest portal billetlugen.dk.

Komentarze

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO