Wizz Air likwiduje połączenie Gdańsk – Aarhus

Samolot WizzAir
Wkrótce samoloty WizzAir przestaną latać do Aarhus. Fot. wizzair.com
2011-08-19 17:44
Radek Krajewicz

Zaledwie pół roku polscy turyści i biznesmeni mogli się cieszyć bezpośrednim połączeniem lotniczym z Gdańska do Aarhus. 27 września samolot Wizz Air przemierzy tę trasę po raz ostatni.

Węgierski przewoźnik uruchomił połączenie Gdańsk - Aarhus 29 marca bieżącego roku. Od tego czasu Airbus A320 z miejscem dla 180 pasażerów kursuje między największymi miastami Pomorza i Jutlandii 2 razy w tygodniu – we wtorki i w soboty. Loty miały być kontynuowane również zimą w poniedziałki i piątki, jednak zarząd nisko-kosztowych linii lotniczych nieoczekiwanie zmienił decyzję.

Coraz mniej lotów do Aarhus

Dyrektor Portu Lotniczego w Aarhus Ole Paaske nie kryje rozczarowania planami węgierskiej spółki.

„To oczywiście smutna decyzja, ale nie jest ona szokiem dla naszego lotniska. Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej współpracy, jak również z innych kierunków naszej działalności”, stwierdził Paaske w wywiadzie dla portalu check-in.dk.

Likwidacja połączenia z Gdańskiem oznacza jednak znaczące ograniczenie ruchu lotniczego w Aarhus najbliższej zimy. Linie Ryanair także postanowiły zawiesić loty z Aarhus do Oslo-Rygge i do Barcelony.

Może do Billund?

O przyciągnięcie linii Wizz Air od dłuższego czasu stara się dyrekcja Portu Lotniczego w Billund, której bardzo zależy na uruchomieniu połączenia z jednym z polskich miast. Szybki wypad samolotem do Legolandu na pewno rozważyłoby wiele polskich rodzin.

Eksperci szacują, że z bezpośrednich lotów między Polską a Jutlandią Zachodnią mogłoby korzystać rocznie nawet 25 tysięcy pasażerów.

Komentarze

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO