Wozniacki nie wyprzedzi Radwańskiej

Caroline Wozniacki i Agnieszka Radwańska
W Miami Agnieszka Radwańska zwiększyła przewagę nad Caroline Wozniacki. Fot. Facebook

Caroline Wozniacki nie wyprzedzi Agnieszki Radwańskiej w rankingu WTA po turnieju Sony Ericsson Open, który odbywa się w Miami. Duńska tenisistka zakończyła swój udział w tych zawodach na meczu półfinałowym z Rosjanką Marią Szarapową, przegrywając w trzech setach wynikiem 4-6, 6-2, 6-4.

Jak statystka

W pierwszych gemach meczu Wozniacki przypominała statystkę, nie mogąc sobie poradzić z perfekcyjnymi zagraniami Szarapowej. Jednak później także Rosjanka zaczęła popełniać błędy i pierwszy set zakończył się zwycięstwem Dunki.

W dwóch kolejnych setach Szarapowa była już zdecydowanie lepsza. Chociaż Wozniacki włożyła w to spotkanie ogromny wysiłek, nie była w stanie wygrać z drugą obecnie tenisistką świata.

- Robiłam, co mogłam, ale to nie wystarczyło. Taki jest tenis, czasem się wygrywa, a czasem przegrywa - powiedziała Caroline Wozniacki po meczu.

Radwańska w finale

Tym samym Caroline Wozniacki straciła szansę na wyprzedzenie w rankingu WTA Agnieszki Radwańskiej. Polka w meczu półfinałowym pokonała Francuzkę Marion Bartoli i w finale Sony Ericsson Open zmierzy się Marią Szarapową.