Zagranie duńskiego piłkarza warte miliony

Nicklas Bendtner
Czy Nicklas Bendtner żałuje swojego zachowania na Euro2012? Fot. infodania.eu
2012-08-27 19:37
Eryk Bączkowski

Nieprzepisowe okazanie przez Nicklasa Bendtnera radości ze zdobycia gola przeciwko Portugalii podczas Euro2012 oznaczało nie tylko karę dla reprezentanta Danii, ale również milionowe korzyści dla irlandzkiej firmy bukmacherskiej. Zdaniem duńskiego eksperta od marketingu, w samej Danii pokazanie przez Bendtnera bokserek z napisem Paddy Power warte było 4-5 milionów koron.

- UEFA ukarała Bendtnera nie bez powodu. Analizy wykazują, że taki trik marketingowy naprawdę się opłaca. Przypadek firmy Paddy Power może ustanowić precedens, dlatego zachowanie zawodnika tak bardzo zaniepokoiło zarówno duńską, jak i europejską federację piłkarską – twierdzi Kristian Dyhr Toft z agencji reklamowej Maxus w wywiadzie dla dziennika Politiken.

Chętnie zapłacili

Za nieprzepisowe zaprezentowanie reklamy pod czas meczu Euro2012 UEFA nałożyła na Nicklasa Bendtnera karę finansową wysokości 100 tysięcy euro. Firma Paddy Power bez wahania uiściła tę kwotę za piłkarza i miała ku temu bardzo wymierny powód.

Maxus i YouGov co tydzień analizują znajomość różnych firm bookmacherskich na rynku. Z ich badan wynika, że przed Euro2012 w Danii nikt nie słyszał o Paddy Power. Tymczasem już tydzień po wybryku Bendtnera znajomość tej marki deklarowało 5% mężczyzn w wieku 18-65 lat.

Komentarze

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO