Lars Ulrich

Duńczyk Lars Ulrich, perkusista zespołu Metallica
Lars Ulrich to najbardziej znany duński perkusista. Fot. Kreepin Deth

Ur. 26 grudnia 1963 w Gentofte.

Lars Ulrich, jest synem duńskiego tenisisty, Torbena Ulricha. Chociaż od dziecka grał w tenisa, to nie poszedł w ślady ojca. W wieku 10 lat poszedł na koncert hard rockowy i zakochał się w muzyce. Zainteresowania muzyczne nasiliły się jeszcze bardziej, kiedy w 1976 roku otrzymał w prezencie od dziadków perkusję.

Rodzice postanowili odciągnąć Larsa od muzyki poprzez radykalną zmianę środowiska. Przeprowadzili się do Newport Beach w Kalifornii, co wiązało się koniecznością sprzedaży perkusji. W nowym miejscu zamieszkania Lars został wysłany do szkoły z internatem i tenisem.

Kiedy zadomowił się już w nowym miejscu, kupił sobie nową perkusję i ćwiczył w rytm muzyki swoich europejskich idoli – perkusistów z ulubionych kapel. W 1981 roku Lars Ulrich wyjechał do Wielkiej Brytanii na koncerty swoich muzycznych idoli z zespołu Diamond Head. Po powrocie do USA dał ogłoszenie do gazety z informacją, że chce założyć kapelę. Zanim jednak powstał zespół, Lars przez krótki okres pracował jako roznosiciel gazet oraz kasjer na stacji benzynowej.

Momentem przełomowym w życiu Lars Ulricha było poznanie Jamesa Hetfielda, z którym założył heavymetalowy zespół Metallica. Wspólnie odnieśli wielki sukces. Metallica uważana jest za jeden z najważniejszych i najbardziej wpływowych zespołów metalowych wszechczasów. Grupa występowała na całym świecie i sprzedała ponad 100 milionów płyt.

Lars Ulrich jest kontrowersyjną postacią, zwłaszcza po ukazaniu się filmu Some Kind of Monster, gdzie można go poznać jako człowieka bardzo konfliktowego.

Od 2003 roku jest żonaty z duńską aktorką Connie Nielsen, która urodziła mu syna w 2007 roku. Perkusista ma jeszcze dwóch synów z poprzedniego związku ze Skylar Satenstein.

W 2009 roku w plebiscycie magazynu branżowego DRUM! Lars Ulrich został wyróżniony tytułem "najlepszego perkusisty metalowego".

Komentarze

#1 zbiornik plastikowy

#2 domki dla dzieci

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO