Nocleg w Danii

Hotel d'Angleterre Kopenhaga Dania
Hotel d'Angleterre jest jednym z najbardziej luksusowych miejsc noclegowych w Kopenhadze. Fot.

Kemping

W Danii zarejestrowanych jest ponad 500 pól kempingowych, z czego 170 czynnych jest przez cały rok. Dwie trzecie duńskich pól kempingowych usytuowanych jest w bliskiej odległości od morza. Są one sklasyfikowane według kategorii od 1 do 5 gwiazdek. Większość pól kempingowych w Danii jest przestronna, dobrze wyposażona i zadbana. Na wielu wynająć można namiot lub przyczepę, a na niektórych znajdują się domki kempingowe. Pola posiadające 3 gwiazdki lub więcej mają zapewnioną całodobową ochronę i są zamykane w godzinach 23.00 – 7.00.

W Danii kemping zabroniony jest na drogach, w parkach, w lasach, na plażach i na parkingach. Bez względu na to, czy podróżuje się z namiotem czy samochodem z przyczepą turystyczną, wolno zatrzymywać się tylko na oficjalnych polach kempingowych.

W Danii działa ok. 750 pól namiotowych, które obsługują turystów pieszych i rowerzystów. Wjazd pojazdami mechanicznymi na pola namiotowe jest zabroniony, za to nocleg na nich jest tani.

Lista duńskich pól kempingowych i więcej informacji praktycznych na stronach:
www.danishcampsites.dk
www.dk-camp.dk

Schroniska młodzieżowe i rodzinne

W Danii zarejestrowanych jest ok. 100 schronisk młodzieżowych. Również one sklasyfikowane zostały według kategorii w systemie gwiazdkowym od 1 do 5. Schroniska dysponują dobrze wyposażonymi pokojami dla 2 do 6 osób. Ceny noclegu w schroniskach wahają się od 160 DKK do 800 DKK i zależą głównie od lokalizacji schroniska i liczby miejsc w pokoju. Część pokoi posiada własne łazienki i toalety. Niektóre schroniska zrzeszone w organizacji DANHOSTELS oferują śniadania i kolacje, które należy wcześniej zamówić.

Aby zatrzymać się w jednym ze schronisk DANHOSTELS, trzeba posiadać Hostelling Card, którą nabyć można w każdym schronisku.
Schroniska są popularną formą noclegu w Danii, dlatego w sezonie należy rezerwować miejsce ze sporym wyprzedzeniem.

Alternatywę dla schronisk młodzieżowych stanowią tzw. noclegownie, które oferują zakwaterowanie w dużych pokojach lub salach.
Lista schronisk, rezerwacja i więcej informacji na stronach:
www.danhostel.dk
www.vandrehjem-i-danmark.dk

Kwatery prywatne

W Danii szeroko rozpowszechnione jest korzystanie z noclegów w niedrogich kwaterach prywatnych na terenie całego kraju.
Rezerwacji kwatery można dokonać na stronach:
www.bbdk.dk
www.bedandbreakfast.dk

Hotele

W Danii działa ponad 500 hoteli. Większość z nich jest zrzeszona w organizacji turystycznej HORESTA i także podlega klasyfikacji pod względem kategorii oznaczonej gwiazdkami od 1 do 5. Ceny noclegów w duńskich hotelach wahają się od 499 DKK do kilku tysięcy DKK i związane są z lokalizacją hotelu i oferowanym standardem usług. Ceny zawierają podatek VAT (25%), opłatę za obsługę (15%) oraz często także koszt śniadania. Niektóre hotele doliczają marżę wysokości 1,5% – 2% w przypadku płatności zagraniczna kartą kredytową.

Rezerwacji hotelu w Danii dokonać można na stronie:
www.hotel.dk

Komentarze

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO