Duńczycy piją espresso w domu
Według organizacji zrzeszającej producentów oraz importerów elektrycznego sprzętu domowego (FEHA czyli Foreningen af Fabrikanter og Importører af Elektriske Husholdningsapparater) w zeszłym roku Duńczycy kupili 100 tysięcy nowych ekspresów do kawy z funkcją robienia espresso, w porównaniu do 38 tysięcy sprzedanych w 2010 roku.
Zakupy sprzętu domowego mogą świadczyć o tym, że Duńczycy nie przejmują się specjalnie kryzysem i inwestują w wygodę i przyjemności. Oprócz ekspresów do kawy dużym powodzeniem cieszą się też parowary, elektryczne garnki do gotowania warzyw czy ryżu oraz blendery. Duńczycy, w przeciwieństwie do Polaków, nie kupowali w ciągu ostatniego roku zbyt wiele dużych sprzętów AGD np. pralek czy zmywarek.
Przyjemne z oszczędnym
Z drugiej strony można zwrócić uwagę na zmianę codziennych przyzwyczajeń Duńczyków, którzy zdają się wybierać wygodniejszą formę parzenia kawy w domu. Wybierają też energooszczędne sprzęty domowe, dzięki którym na dłuższą metę mogą zaoszczędzić. Espresso w domu nie tylko dobrze smakuje, ale i kosztuje mniej niż w kawiarni.
Ciekawe czy wraz z wzrostem popularności elektrycznych ekspresów do lamusa odejdą tak charakterystyczne dla Danii tłokowe zaparzacze do kawy czy termosy na kawę?
- Zaloguj się, by odpowiadać















