Duńczycy w dobrej formie przed Euro2012
Przed mistrzostwami świata w RPA w 2010 roku piłkarska reprezentacja Danii rozegrała 2 mecze kontrolne i obydwa przegrała. Duńscy piłkarze pojechali na mundial w pesymistycznych nastrojach i szybko z niego wrócili, odpadając z rozgrywek już w fazie grupowej.
Jednym z ówczesnych rywali testowych Duńczyków była reprezentacja Australii, a na mistrzostwach duńska drużyna uległa m.in. Holandii. Przed ostatnim sprawdzianem Duńskiego Dynamitu przed Euro 2012 zapowiadało się więc na déjà vu, tym bardziej, że tydzień temu w towarzyskim meczu rozegranym w Hamburgu piłkarze z Danii przegrali z Brazylijczykami 1:3.
Jednak tym razem Duńczycy łatwo poradzili sobie z przeciwnikami z Antypodów, wygrywając spotkanie na stadionie narodowym Parken 2:0 i na Euro2012 pojadą w optymistycznych nastrojach.
Niezawodni obrońcy
Chociaż Dania była drużyną przeważającą na boisku, to decydującą rolę w meczu przeciwko Australii odegrali duńscy obrońcy, który nie tylko bezbłędnie spisywali się we własnym polu karnym, ale również zdobyli obydwie bramki.
Pierwszego gola w 39 minucie spotkania zdobył zawodnik Liverpool FC Daniel Agger z rzutu karnego, który sam wywalczył. Było to już szóste trafienie tego piłkarza dla pierwszej reprezentacji Danii.
W 68 minucie wynik spotkania ustanowił obrońca mistrza Danii FC Nordsjælland Andreas Bjelland, wykorzystując zamieszanie pod bramką rywali po rzucie rożnym. Było to pierwszy gol Bjellanda w barwach narodowych.
Kołobrzeg czeka na Duńczyków
Duńscy kibice wierzą, że to zwycięstwo doda skrzydeł ich drużynie, którą na Euro2012 już w fazie grupowej czekają konfrontacje z niezwykle wymagającymi rywalami – Holandią, Portugalią i Niemcami.
O dobre samopoczucie duńskich piłkarzy zapewne postarają się również mieszkańcy Kołobrzegu, którzy będą gościć reprezentację Danii podczas mistrzostw Europy. Do polskiego kurortu Duńczycy przyjadą w poniedziałek 4 czerwca.
- Zaloguj się, by odpowiadać















