FC Nordsjælland piłkarskim mistrzem Danii
Dużą niespodzianką zakończyły się rozgrywki duńskiej Superligi. Chociaż przez większość sezonu zanosiło się na czwarte z rzędu złoto dla FC Kopenhaga, to na finiszu lepsi okazali się piłkarze FC Nordsjælland. Klub z Farum po raz pierwszy w historii wywalczył mistrzostwo Danii i prawo do gry w fazie grupowej Ligi Mistrzów.
W tym sezonie walka o zwycięstwo w Superlidze toczyła się do końca rozgrywek. O mistrzostwie zadecydowała ostatnia kolejka, w której drużyna FC Nordsjælland pokonała AC Horsens 3:0, tym samym pozbawiając FC Kopenhaga szans na obronę tytułu. Piłkarze ze stolicy wygrali wprawdzie swój ostatni mecz przeciwko Silkeborg 2:1, ale to nie wystarczyło do zdobycia mistrzostwa.
Prestiż i pieniądze
W przyszłym sezonie FC Nordsjælland zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów, jako czwarta drużyna z Danii w historii tych rozgrywek. Tym samym klub z Farum zarobi przynajmniej 100 milionów koron.
FC Kopenhaga o prawo udziału w fazie grupowej Ligi Mistrzów będzie walczyć w eliminacjach. Możliwe więc, że w najbardziej prestiżowych rozgrywkach piłkarskich na świecie jesienią oglądać będziemy aż dwa zespoły z Danii.
Szczęśliwa siódemka
FC Nordsjælland jest 18. zespołem w historii duńskiego futbolu, który może pochwalić się mistrzostwem kraju. Od utworzenia Superligi w 1991 roku tytuł ten zdobyło zaledwie 7 drużyn.
Tabela Superligi po tym sezonie przedstawia się następująco:
1. FC Nordsjælland 68 ptk.
2. FC Kopenhaga 66 pkt.
3. FC Midtjylland 58 pkt.
4. AC Horsens 57 pkt.
5. AGF 48 pkt.
6. SønderjyskE 44 pkt.
7. AaB 44 pkt.
8. Silkeborg 43 pkt.
9. Brøndby IF 36 pkt.
10. OB 34 pkt.
11. Lyngby 28 pkt.
12. HB Køge 19 pkt.
- Zaloguj się, by odpowiadać















