Festiwal fajerwerków w Tivoli
W tygodniu między świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem mieszkańcy Kopenhagi i turyści, którzy licznie przybyli do stolicy Danii, nie mogą narzekać na brak atrakcji. Jedną z najciekawszych z pewnością jest festiwal fajerwerków, odbywający się w ogrodach Tivoli do 30 grudnia.
W ciągu kilku dni nad Kopenhagą rozbłyśnie w sumie ponad 5 tysięcy świetlistych gwiazd. Już po pierwszych pokazach można stwierdzić, że podniebne efekty zapierają dech w piersiach. Każdego wieczoru o godzinie 20.45 z dachu Sali Koncertowej odpalanych jest od 80 do 130 kg materiałów wybuchowych.
Nadworny mistrz od fajerwerków
Pokazy w ramach tegorocznej imprezy przygotowuje Gunnar B. Knudsen z Holstebro, który jest prawdziwym mistrzem w swoim fachu. Duńczyk może się pochwalić się m.in. złotym medalem zdobytym na Festiwalu Fajerwerków we francuskim St. Brevin. Spośród jego najbardziej prestiżowych pokazów wymienić można chociażby przyjęcia z okazji 70. i 75. urodzin księcia Henryka.
Cztery elementy, do których w swojej pracy duński mistrz odpalania sztucznych ogni przykłada największą wagę, to bezpieczeństwo, ochrona środowiska, jakość i spektakl. Taka kombinacja gwarantuje wysoki poziom pokazu.
Rosyjskie święta i Titanic
Wszystkie pokazy rozpoczynają się klasycznymi fajerwerkami, przy czym każdy wieczór festiwalu ma inny element przewodni, który sprawia, że widzowie chętnie zadzierają głowę do góry.
Sztuczne ognie to nie jedyna atrakcja, jaką swoim gościom oferują w tych dniach kopenhaskie ogrody Tivoli. Do końca roku można się tu poczuć jak w bajce za sprawą prawdziwie świątecznej atmosfery w rosyjskim stylu. Jeśli jednak ktoś ma dosyć rozrywek na świeżym powietrzu, to może jeszcze obejrzeć wystawę pamiątek z legendarnego Titanica, która prezentowana jest w pałacu Hansa Christiana Andersena.
- Zaloguj się, by odpowiadać















