Narkotyki zmorą kopenhaskich klubów

Kokaina
Coraz więcej młodych Duńczyków sięga po twarde narkotyki.

W ostatni weekend podczas nalotu na imprezę techno w Kopenhadze policja zatrzymała 106 osób w wieku od 17 do 25 lat za posiadanie twardych narkotyków. 5 młodych osób trafiło do szpitala z powodu przedawkowania. Życie dwójki z nich było poważnie zagrożone.

Ekspert ds. uzależnień Henrik Rindom twierdzi, że środowisko stałych bywalców klubów z muzyką techno pochłania ogromne ilości niedozwolonych substancji.

- Zażywanie narkotyków w dyskotekach i na imprezach muzycznych w Kopenhadze jest powszechne – powiedział Rindom w wywiadzie dla telewizji DR.

Policja w szoku

Duńscy policjanci nie kryli zaskoczenia po skonfiskowaniu tak dużych ilości narkotyków podczas jednej imprezy. W kieszeniach rozbawionych wielbicieli muzyki techno znaleźli m.in. haszysz, kokainę, amfetaminę, GHB i MDMA.

- To niepokojące, że tak wielu młodych ludzi zażywa narkotyki – powiedział telewizji DR komisarz policji Bjarne Christensen.

Poza typowymi narkotykami, młodzi Duńczycy eksperymentują z innymi substancjami, jak np. ketamina, której zazwyczaj używają weterynarze do znieczulania koni.

Więcej nalotów

W związku z tak zaskakującym wynikiem weekendowej akcji duńska policja planuje kontynuowanie antynarkotykowych nalotów na kluby w całej stolicy.

- Nie zdziwiłbym się, gdyby kolejne akcje policji w dyskotekach w całym mieście zakończyły się podobnym wynikiem, tzn. stwierdzeniem, że jedna trzecia uczestników imprezy jest pod wpływem niedozwolonych środków – uważa Henrik Rindom.

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO