Pearl Jam wystąpi w Kopenhadze

Pearl Jam
Latem Eddie Vedder z kolegami zagra koncert w Forum. Fot. Facebook

15 grudnia rusza sprzedaż biletów na kopenhaski koncert amerykańskiej grupy grunge’owej Pearl Jam. Po pięciu latach legendarna formacja z Seattle ponownie wystąpi w hali Forum w ramach swojego europejskiego tournée.

Tragiczny początek

Pierwszy koncert Pearl Jam w Danii miał miejsce 30 lipca 2000 roku na Festiwalu w Roskilde. Doszło wówczas do tragicznego w skutkach wypadku. Podczas występu grupy 9 osób zostało stratowanych na śmierć przez 70-tysięczny tłum. Koncert został przerwany po 6 utworze, a dla uczczenia ofiar tragedii z udziału w festiwalu wycofały się takie gwiazdy, jak The Cure, Pet Shop Boys i Oasis.

To smutne wydarzenie bardzo poruszyło członków zespołu, którzy w udzielanych później wywiadach podkreślali, iż środki bezpieczeństwa podjęte przez organizatorów imprezy były niewystarczające.

Siedem lat później rockmani z Seattle wrócili do Danii z udanym koncertem w kopenhaskiej hali Forum. Stolica Danii tak przypadła im do gustu, że postanowili włączyć ją również do swojej przyszłorocznej trasy koncertowej.

Prekursorzy grunge’u

Pearl Jam istnieje od ponad 20 lat. Przez ten czas zagrał tysiące wyprzedanych koncertów na całym świecie i sprzedał ponad 60 milionów płyt. Obok Nirvany, Alice In Chains i Soundgarden zaliczany jest od Wielkiej Czwórki grunge’owych formacji z Seattle.

Bilety na koncert Pearl jam w Kopenhadze będzie można kupić na portalu billetnet.dk.

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO