Tradycyjna rozróba po derbach Kopenhagi

Stadion Parken w Kopenhadze
Wokół stadionu Parken znowu było goręcej niż na boisku. Fot. Thue

Wczoraj na duńskim stadionie narodowym Parken odbyło się ligowe spotkanie piłkarskiego mistrza Danii FC Kopenhaga z jego odwiecznym rywalem z przedmieścia stolicy Brøndby IF. Obrońcy mistrzowskiego tytułu potwierdzili swoją wyższość na gośćmi, wygrywając mecz 3:1 i umacniając się na pierwszym miejscu w tabeli Superligi.

Piłkarze FC Kopenhaga przez większość spotkania dominowali na boisku. Pierwszego gola dla gospodarzy zdobył pod koniec pierwszej połowy Pate Diouf. Wprawdzie jeszcze przed przerwą Simon Makienok zdołał wyrównać, ale druga część meczu już zdecydowanie należała do mistrzów Danii. Ich przewagę nad rywalami podkreślił Dame N'Doye, strzelając dwie bramki.

FC Kopenhaga ma obecnie 6 punktów przewagi nad drugim w tabeli FC Nordsjælland i jest na najlepszej drodze do obrony tytułu mistrzowskiego. Brøndby IF zajmuje dopiero 8 miejsce i raczej nie zakończy tego sezonu sukcesem.

15 kibiców w areszcie

Tradycyjnie po derbach Kopenhagi policja musiała uspokajać rozentuzjazmowanych kibiców. Część fanów Brøndby IF po meczu wyrażała swoje niezadowolenie z wyniku, rzucając butelkami i wybijając szyby w oknach wystawowych. Niektórzy skierowali swoją agresję w stronę pilnujących porządku funkcjonariuszy. 15 osób zostało aresztowanych.

- Tym razem było dosyć spokojnie, a nasze interwencje przebiegły bardzo sprawnie – powiedział po akcji Lars Krabbe z kopenhaskiej policji.

Dodaj artykuł za darmo
Specjalista SEO