Wracają loty z Gdańska do Aarhus
Jak podaje Gazeta, w najbliższych miesiącach zostanie uruchomione nowe połączenie lotnicze z Gdańska do Aarhus. Tym razem obsługiwać je będzie Eurolot. Gazeta powołuje się na rozmowę z rzecznikiem polskiego przewoźnika, który potwierdził tę dobrą wiadomość.
- Potwierdzam tą informację. Wśród połączeń, które ogłosimy w przyszłym tygodniu będzie Gdańsk-Arhus – powiedział Jacek Balcer, rzecznik Eurolotu.
Popularna trasa
Latem ubiegłego roku z Gdańska do Arhus latały samoloty Wizzair. Chociaż miesięcznie przewoziły średnio tysiąc pasażerów, to węgierskie linie jesienią zrezygnowały z lotów na tej trasie. Tym samym Polacy mieszkający na Jutlandii mogą teraz korzystać jedynie z połączeń lotniczych z przesiadkami, bądź dojeżdżać do Kopenhagi, skąd do Gdańska kilka razy dziennie lata SAS.
Już za kilka miesięcy będą mogli dotrzeć na Pomorze bezpośrednio samolotami Eurolot. Ta polska spółka znana jest głównie z obsługiwania dla LOT-u połączeń krajowych, a od roku także w rejsów wykonywanych pod własnym szyldem - z Gdańska do Krakowa i Wrocławia. Od grudnia Eurolot lata także za granicę - do słowackiego Popradu. W przyszłym tygodniu przewoźnik ogłosi uruchomienie nowych połączeń międzynarodowych z polskich miast, w tym z Gdańska do Aarhus.
3 loty w tygodniu
Wg informacji Gazety, loty będą odbywać się koło południa, 3 razy w tygodniu - w poniedziałki, środy i piątki i będą obsługiwane turbośmigłowymi ATR-ami. Pierwszy rejs Eurolot planuje pod koniec kwietnia, a sprzedaż biletów ruszy w ciągu najbliższych 2 tygodni.
Najtańsze bilety mają kosztować 99 zł brutto (wliczając obowiązkowe podatki i opłaty) i uwzględniać także koszt przewozu bagażu rejestrowanego.
- Zaloguj się, by odpowiadać















