Dania pokonała USA

Caroline Wozniacki
Caroline Wozniacki wygrała dwa pierwsze spotkania turnieju o Puchar Hopmana. Fot. Christopher Johnson

Reprezentacja Danii w składzie Caroline Wozniacki i Frederik Løchte Nielsen pokonała drużynę Stanów Zjednoczonych wynikiem 2:1 w swoim pierwszym pojedynku tegorocznego turnieju o Puchar Hopmana.

Początek starcia z Amerykanami nie zwiastował zwycięstwa Duńczyków. Zajmujący 236. pozycję w światowym rankingu tenisistów Frederik Løchte Nielsen przegrał bowiem w stosunku 1:2 z Mardy’m Fish’em, który obecnie sklasyfikowany jest jako 8. tenisista na świecie.

Na szczęście w tenisie kobiecym od ponad roku króluje Caroline Wozniacki i to ona zdobyła dla Danii pierwszy punkt, pokonując Bethanie Mattek-Sands 2:0. Amerykanka była bliska sprawienia niespodzianki w pierwszym secie, jednak najlepsza tenisistka świata szybko się pozbierała i po raz kolejny udowodniła, że jej pozycja w rankingu WTA nie jest przypadkowa.

Sensacja

Duńczycy wygrali również decydujące o wyniku całego meczu spotkanie w grze podwójnej, pokonując amerykańska parę w dwóch setach. Takiego wyniku nie spodziewali się nawet najbardziej zagorzali kibice tenisa w Danii, gdyż to właśnie Amerykanie bronią zdobytego rok wcześniej Pucharu Hopmana.

W następnym meczu duńscy tenisiści zmierzą się z Bułgarami, którzy w swojej pierwszej potyczce ulegli Czechom. W drugiej grupie po jednym zwycięstwie odniosły reprezentacje Francji i Hiszpanii, które pokonały odpowiednio Australię i Chiny.