Duńczycy nie sprostali Bułgarom

Caroline Wozniacki
Caroline Wozniacki i Frederik Løchte Nielsen przegrali z Bułgarami. Fot. Facebook

Po sensacyjnym zwycięstwie nad reprezentacją Stanów Zjednoczonych duńscy tenisiści nie poradzili sobie z drużyną bułgarską. W zaciętym pojedynku Tsvetana Pironkova i Grigor Dimitrov pokonali Caroline Wozniacki i Frederika Løchte Nielsena 2:1.

Światowa „jedynka” w dobrej formie

Mecz zaczął się obiecująco dla Duńczyków, gdyż Wozniacki w trzech setach ograła Pironkovą. Było to drugie indywidualne zwycięstwo najlepszej tenisistki świata w australijskim turnieju. Wszystko wskazuje na to, że przed pierwszym Australian Open duńsko-polska gwiazda jest w świetnej formie.

Niestety, gorzej w Perth radzi sobie jej kolega z reprezentacji Danii. Løchte Nielsen przegrał już drugie spotkanie singlowe w turnieju o Puchar Hopmana.

Duńczykom nie udało się rozstrzygnąć meczu na swoją korzyść w grze podwójnej, chociaż rozpoczęli to spotkanie od pewnego zwycięstwa w pierwszym secie. Jednak w kolejnej odsłonie Bułgarzy wyrównali, a w Tie-breaku okazali się już zdecydowanie lepsi.

Walka o 1. miejsce

W piątek Caroline Wozniacki i Frederik Løchte Nielsen zmierzą się z czeską parą Petra Kvitova i Tomas Berdych. Reprezentacja Danii wciąż ma szanse na zajęcie pierwszego miejsca w grupie.