FC Kopenhaga zdobywa piłkarski Puchar Danii

FC Kopenhaga z Pucharem Danii
Piłkarze FC Kopenhaga świętują zdobycie kolejnego trofeum w historii klubu. Fot. DBU

Piłkarze FC Kopenhaga zdobyli największe trofeum w duńskim futbolu - Puchar DBU (Duńskiego Związku Piłki Nożnej). We wczorajszym finale przed własną publicznością na stadionie Parken pokonali zespół AC Horsens 1:0.

Goście z Horsens przyjechali na ten mecz w najsilniejszym składzie, przywożąc ze sobą sporą grupę kibiców z Jutlandii. Z kolei aktualni mistrzowie Danii podeszli do spotkania z większym spokojem, na ławce rezerwowych pozostawiając tak kluczowych zawodników, jak Dame N’Doye, Johan Wiland i Christian Bolanos.

Ostra gra i mało goli

Pierwsza część finałowego meczu nie była zbyt emocjonująca. Gra toczyła się głównie na środku boiska i obfitowała w ostre starcia. Dopiero w 42. minucie Bryan Oviedo przeprowadził akcję, którą Claudemir zakończył golem dla stołecznej drużyny.

Znacznie więcej emocji piłkarze dostarczyli kibicom w drugiej połowie. Obydwie strony stworzyły po kilka groźnych sytuacji podbramkowych, jednak żadna z drużyn nie zdołała strzelić gola.

Puchar Danii

Rozgrywki o puchar Danii w piłce nożnej odbywają się od 1995 roku. Dotychczas prowadzone były one pod nazwami różnych sponsorów. Od tego roku największe pod względem rozmiarów piłkarskie trofeum w Danii nosi nazwę Pucharu Duńskiego Związku Piłki Nożnej (DBU Pokalen).

Poza zdobywcą pucharu duńska federacja wyróżnia drużynę, która w tych rozgrywkach zaprezentowała się najlepiej. W tym roku to wyróżnienie, razem z czekiem o wartości 100 tysięcy koron, otrzymał klub z małego jutlandzkiego miasteczka Aars, który dotarł do 3. rundy zmagań o Puchar DBU.